Červenec 2013

Jsem tu a hubnu! :)

29. července 2013 v 22:09 | Marťa
Ahoj,

Poslední článek jsem napsala skoro před půl rokem, založila jsem si i nový blog a nepsala na něj. Věci, o kterých jsem chtěla psát, pro mě nebyly aktuální.
Co se dělo?

Škola


Naprosto mizerně jsem dokončila zimní zkouškové období, s tím že byla zase situace, kdy jsem mohla ze dne na den přestat studovat. Část povinností, které byly nutné udělat, aby mě nevyhodili jsem odsunula na později a většinu jsem nedodělala. Potom jsem ale celkem úspěšně začala nový semestr a dokončila moji první praxi, dostala certifikát podepsaný děkankou a připadala jsem si aktivně.
Na chvíli pak ale ustoupil stres a zhruba měsíc a půl jsem téměř nic nedělala… přistěhoval se za mnou přítel… Onemocněla jsem na konci semestru na tři týdny příšernou angínou a tohle náročný období setrvačně přešlo do dvouměsíčního zkouškového, které pro mě skončilo až v půlce července. No nakonec se povedlo, co se podařit měloJ Ale bylo to docela napínavý. Moje dny se dělily na ty, kdy jsem mohla říct, "zítra mě nevyhodí" nebo "zítra mě možná vyhodí po letech ze školy". Když mi ale teče už hodně do bot, tak umím zabrat.
Konečně jsem se dostala přes všechny resty a následující rok dokončím čtyřleté (výrazně prodloužené) bakalářské studium. ( Teoreticky by ten rok nemusel být ani moc dramatický.) A pak se uvidí.

Hubnutí

Loni v létě jsem se dostala díky náročné brigádě na 81-83 a v tomhle rozmezí jsem se držela celých deset měsíců. Přes zkoušky jsem přibrala tak na 84kg. A těsně po nich (což je 14 dní zpátky) se to ze dne na den vyhouplo na 85,6, což se společně se špatným zažíváním drželo 3 dny.

Teď

Se prázdninově flákám (tentokrát bez brigády a s přítelem) a vrhám se znovu na hubnutí.
Ze začátku týdne jsem sledovala různá videa, četla si články atp. Protože abych pravdu řekla, cítím se vlastně spokojeně a nějak jsem myšlenky na váhu upozadila. Mojí hlavní motivací pro zhubnutí bylo, abych se cítila "lepší" a atraktivnější především. A tahle motivace zmizelaJ
Takže na to koukám spíš z pohledu zdraví a kondice a toho, že mě to trápilo skoro celou část života, co si pamatuju (minimálně od desíti) a že bych to ráda vyřešila jinak, než že se s tím prostě smířím.
Nějaké konkrétní cíle jsem si přesně úplně nestanovila, nevím jak rychle to půjde a vím, že až začne škola bude to těžší. V době, kdy jsem tu přes léto intenzivně psala a vkládala i jídelníčky, fotky, psala jsem kolik cvičím (a nebylo to úplně málo), jsem nezhubla moc. Cítila jsem se dobře ale zhubla jsem málo. Ta otázka Proč se mi zdá celkem důležitá….. Přestože mi vždycky počítání kalorií přišlo jako zbytečná pakárna a zkoušela jsem to jen krátce, myslím si že jsem měla. Protože jsem jedla poměrně velké porce a na zumbě nebo v posilovně jsem tak akorát vynahradila celodenní nicnedělání (no možná plus pár kalorií k tomu). A třetí velmi zásadní důvod: Začala jsem hodně chodit na pivo.
Rozhoupávám se k tomu sice postupně, ale už pár dní upravuju jídelníček a alespoň nahrubo počítám kalorie. Od zítřka snad začnu vážit přesněji, protože jsem zjistila, že mi digitální váha kupodivu celkem funguje. (Nějak ráda se vypíná a nezapíná.)
Ráda bych držela příjem něco málo nad 1500kcal=cca6250kJ denně, při cvičení malinko víc. Došla jsem k tomu pomocí kalkulačky na internetu, kde zadáváte věk váhu výšku frekvenci pohybu atp… (bezhladoveni.cz)
Zastoupení bílkovin sacharidů a tuků si taky budu zhruba kontrolovat (stejně jako energii na flora.cz).
Po výkyvu váhy nahoru a pak 2-3 dnech kontrolovaného jídelníčku mám

83,7kg.

Hlavní cíl je teď začít cvičit:D Nerada cvičím doma a v tomhle vedru jsem se sama neodhodlala. A můj přítel, který dodělává nějakou práci, se mnou teď nic sportovního podnikat nechce. Ale bez pohybu to nepůjde.
Po takových letech se bojím psát nějaké konkrétní cíle, ale ráda bych v dohledné době zhubla na 75 kg a potom na 68kg. Nejradši bych byla, kdybych těch 8,7 kg zhubla za následujících 7 týdnů, ale přijde mi to hodně (škoda že jsem nezačala dřív:D), takže prostě uvidímeJ
Co se týče blogování , nějakou formou určitě budu, otázkou je jak (uvažuju i o něčem celkem překvapivém).