Soustředění

7. ledna 2013 v 14:00 | Marťa
Ahoj:)

Těší mě, že sem na stránky pořád někdo chodí:) Velmi mě potěšila i slečna Oliverová:), kterou jsem myslela, že už zde nepotkám. Děkuji za komentáře. Odkaz na blog, nebo alespoň přítelům dodám, teda pokud s tím bude výslovně souhlasit. Dneska se ho zeptám. I když musím uznat, že mi trochu dělá vrásky to spojení tohoto blogu s těmi ještě méně anonymními. Tohle je vyloženě můj soukromý deník.

Jinak dneska jsem se zvážila. Říkám si, že je čas začít to brát všechno vážně. Moje nehubnoucí vánoční a silvestrovská strava a málo pohybu mělo dost setrvačnost. Sice jsme s přítelem nachodili pár zdravotních kilometrů, ale to bylo všechno.
Před vánocema jsem se vážila a měla jsem už asi 82,5 s přepapaným vánočním pupkem jsem se dokonce možná dočasně vyhoupla na takových 84 (radši nevědět), dneska mám 83,1kg.
Svůj cíl si stanovím na konec ledna a zkusím si dát raději dvě mety. Miminální a optimální.
Minimální 81,5kg
Optimální 80,0kg

V tomhle měsíci je to všechno vždycky velká divočina, takže budu raději optimismus držet na uzdě. Na druhou stranu si říkám, že vzhledem k tomu, jak je všechno teď bláznivý a náročný a těžký pro moje nervy, možná naopak bude velkým přínosem mít nějaký svůj podpůrný "stereotyp", kterýho se budu držet nehledě na okolnosti. (Ale třeba je to taky jenom teorie....ale pokusit se o to můžu:). Rozjedu ten svůj nový blog...zatím jsem si spíš hrála s grafikou. Zkusím to nějak dát do provozu, aby to nezabralo moc času, ale vysedávat u toho nebudu.

To, čemu se hodlám věnovat teď nejvíc, je škola. Kdybych tu o tom nenapsala, vlastně by asi znamenalo, že je něco špatně. Během všech těhle starostí je opravdu těžký se na to soustředit, ale jak řekl můj přítel, už zase začínám pokoušet osud... a to já opravdu nechci. Dneska jsem byla přihlášená na zkoušku, na kterou se dost blbě učí (je to víceméně opakování, ale z tak širokýho tématu, že člověk opravdu neví, co se učit, nemáme ani zadanou literaturu). No hádejte jak to dopadlo. Bezradně jsem nad tím xy hodin seděla, pak uvažovala o tom, že se budu učit přes noc, dala si kýbl kafe a nervovala se. Pak jsem si tak lehla na postel, že se musím uklidnit, že tohle nemá význam a najednou, nevím jak, jsem usnula. I po tom hektolitru kafe. Takže jsem tam nešla. Omluvila jsem se ještě před začátkem tý zkoušky. Takže snad mi to nebudou počítat.

Každopádně...je to zase zase a zase to samý, co jsem často dělala a já to prostě už dělat nechci. Párkrát v životě, když jsem měla takový nervy a nemohla se soustředit na nic, se mi vyplatilo snaha "zjednodušit" všechno okolo sebe. Tím myslím maximálně omezit přítomnost na internetu a snažit se mít co nejvíc materiálů vytištěných a pomáhalo mi taky uklidit si kolem sebe do takový míry, že jsem měla kolem sebe jenom prázdný stůl, prázdný povrchy a svoje učení. Chci si i v tomhle blázinci vytvořit svůj klid a nepouštět si do hlavy ostatní věci.
Ve středu mám další zkoušku a v pátek další. Potom ještě pár věcí k tomu taky do školy. A to budou teď jediný moje priority... teda krom toho, že přecejen musím trošku řešit to bydlení. Ale už jsem našla jednu možnost, která je pro mě minimálně zadními vrátky a myslím si, že bych tam mohla být spokojená:)

Takže hurá vypnout icq, skype, facebook, blogy.... huš huš.... :)
Ale ještě jedna informace k tomu.... mimi nebude:D:)
 


Komentáře

1 Oliverova Oliverova | 7. ledna 2013 v 19:05 | Reagovat

Dík za zvěčnění mého jména v článku :).
Tak to jsem ráda, že to dobře dopadlo. Člověk když se nervuje, tak to většinou přijde ještě pozdějc...
Tak držím pěsti na ty zkoušky, taky mě v pátek jedna čeká.
PS: doufám, že si tenle komentář čteš, až když už máš po zkouškách - říkalas huš huš blogy :D

2 Martina Martina | 10. ledna 2013 v 13:24 | Reagovat

:D
No přečetla jsem si hod dřív, ale teď mi nefungoval internet, takže o to jednodušší to bylo....netrávit tu tolik času:)
Taky držím palce u zkoušky:) Taky mám zítra jednu.

3 Patulka Patulka | E-mail | 9. dubna 2013 v 12:25 | Reagovat

Na to soustředení jsem objevila brainstart, ten fakt pomaha. obsahuje guaranu a dalsi latky, takze se lepe soustredim a nejsem vubec unavena:-)

4 Hanka Hanka | 6. května 2013 v 13:29 | Reagovat

Patulo, já mám taky brainstart doma. jde uplne videt jak si jej vezmu rano, nejsem unavena a zvládám více věcí. uz mám sice po škole,ale v práci to poznám, jsem soustředěná daleko více než předtím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama