Klíč

21. ledna 2013 v 17:29 | Marťa
Ahoj...
rozhodla jsem se malinko zariskovat a dávám sem odkaz na svůj nový blog. Moje jméno a adresu se tam nedozvíte:D ale nebude až tak anonymní a nebude až tak deníčkový. (martina(tečka)blogpark(tečka)cz)

To, že mám chuť konečně ten blog (a především nejen ten blog:D) rozjet je tím, že zkrátka už nechci být tak nespokojený člověk:D Zkouškový období je taková moje standardní krize, ale ten pocit je tu do určitý míry pořád. Vlivem určitých okolností (no hlavně vlivem mého nového přítele:D) najednou vidím, že člověk se tak nemusí bát věřit svým ambiciozním cílům, ale na druhou stranu musí tu být taky ta disciplína a sebekontrola.

Notoričtí prokrastinátoři, lidi ignorující svoje dlouhodobé cíle, požitkáři, co nedokážou odolat momentálnímu potěšení/uklidnění mysli/zahození problémů.... to jsou lidi, co zkrátka ztratili schopnost ovládat svoje chování a emoce v náročných situacích, a s tímhle přístupem výsledků asi těžko dosáhnout. No a já patřím mezi ně a patřit tam už nechci.

Abych pravdu řekla, já ani nevím, jestli je pro mě pořád tak důležitý zhubnout. Ne že by mi na tom najednou po cca 13 letech přestalo záležet:D ale asi to pro mě není životně důležitý. Dřív jsem tvrdila, že je to můj nejvyšší cíl a největší přání ze všech. (Že jsem pro to tolik udělala, co?:D)

Pocit duševní integrity je pro mě mnohem palčivějším tématem. Celý tenhle blog byl vlastně jenom o tom vypisování takových bolístek. Deníček, který mi měl pomoct. No trvalo mi to dlouho....ale mým novým cílem se stává jednoduše SPOKOJENOST a chci jí dosáhnout cíleně tím, že budu trénovat svoji sebedisciplínu.

1) Hlavním prostředkem bude právě to hubnutí. To mi dodá velký pocit kontroly.
2) Potom bych si taky ráda dala do pořádku finance a snížila částku, kterou dostávám/potřebuju měsíčně od rodičů. Nepředstavuju si to jako Hurvínek válku, ale nabízí se mi různý možnosti a především čas od druhý poloviny roku.
3) No a jednou z největších otázek k vyřešení je moje studování a moje perspektiva do budoucna. Vedle toho, že rozhodně mám v úmyslu dokončit bakaláře je tu taky otázka, co potom....... a ráda bych to měla vyřešený dřív než za rok a půl. Chci se věnovat tomu, co bude mít pro mě smysl a co mě bude bavit, a to i za tu cenu že bych se trochu odklonila od oboru nebo na druhou stranu najít po tomhle všem pochybování zpátky tu jistotu, že se tomu věnovat chci a podstoupit všechny ty kroky, který to obnáší....poslední rok je v mým studování hodně velká dávka neupřímnosti. Momentálně mám pocit, jako bych si znovu volila svoje povolání jako v devátý třídě na základce. Každopádně dodělat toho bakaláře potřeba bude.
4) Moje "za třetí" a "za čtvrtý" je možná v podstatě to samý, ale pokud má být za třetí "dostudovat a naplánovat, co dál" tak za čtvrtý je věnovat se budoucnosti, něčemu, co mě bude bavit a co mi může pomoct k hledání práce... za čtvrtý = "rozšířování potenciálu pro pracovní uplatnění"... škola může být jenom určitý prostředkem....

A to už jsem se zase nějak moc rozepsala....... je to tím, že co se týče školy a práce opravdu jasno nemám...
To se časem snad vytříbí.....

P.S. ten nový blog má být spíš opravdu jenom o hubnutí a budování sebediciplíny (co se týče spánku, stravy, sportu, zlozvyků, překonávání dílčích úkolů a povinností), nemám v úmyslu tam vést nový osobní nefiltrovaný deník a ale naopak tam budu psát i obecný články na téma hubnutí a selfmanagement. Měl by to být blog, který budou chtít lidi číst a který třeba někoho i inspiruje.

No ať už se to bude vyvíjet jakkoli, hlavně to má být blog, který bude zaznamenávat můj skutečný progres:)
 


Komentáře

1 Soňa Soňa | 30. ledna 2013 v 17:16 | Reagovat

Bereš to všechno s rozumným nadhledem, tak je to úplně správně. Já rozhodně nepochybuji ani malinko o tom, že bys to nedokázala. Nebude to ani šílenství ani křeč. Přesně tenhle přístup má šanci na pomalý,ale o to trvalejší úspěch.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama