Komentáře

1 lila lila | E-mail | 24. září 2012 v 17:46 | Reagovat

jazyky se budou hodit a 3 nejsou zase tak moc :) jestli máš volněji ve škole tak neváhej :)

2 El El | 24. září 2012 v 18:01 | Reagovat

Tři jazyky? jsi blázen, to nemůžeš zvládnout a nakonec zase budeš jen zdrcená, že jsi nezvládla, co sis předsevzala. Spíš mě udivuje, že po tolika letech studia neovládáš žádný jazyk?!
Postav se nohama na zem, nejprve se snažit udělat si aspon Bc., protože jako architekt bez titulu nejsi nic a zaměř se na jeden jazyk, který budeš ovládat bezvadně. Jinak tady za pár týdnů (měsíců) budeš zase zoufale psát, jak jsi nic nedotáhla do konce a jak jsi z toho frustrovaná. Nehledě na to, že ten pocit selhání budeš zajídat a jak to dopadne, dobře víš. Neber tento komentář jako zle namířený proti tobě, ale jako snaha o otevření očí.
PS a kdo tady píše, že učit se tři jazyky současně se studiem VŠ není "zase tak moc", tak pardon, ale to je trochu mimoňství :-)

3 lila lila | E-mail | 25. září 2012 v 10:42 | Reagovat

Děti na základní škole se běžně učí 1-2 jazyky, takže člověk, který si na výšce přibere třetí není žádný zázrak přírody, ale normální příklad někoho, kdo na ní má co dělat. A vybíjet si frustraci na blogu psaním komentářů o tom, jak někdo nezvládne, co si naplánoval, je mimoňství. Zvládnout se dá leccos, když člověk fakt chce. A pocit selhání je horší, když to ani nezkusíš.

4 El El | 26. září 2012 v 0:28 | Reagovat

[3]:Ehm, tak nevím, kolik toho víš o studiu na VŠ, ale asi moc ne, když se takto vyjadřuješ. Ano, je něco jiného přirozeně se učit 1-2 jazyky na ZŠ, ale kolik toho umíš při příchodu na SŠ?Pouze základy a teprve od SŠ tyto základy většina lidí rozvíjí. Pokud jsi četla Martiny články za poslední cca rok a půl, tak bys pochopila, na co narážím.
Jinak, Martino - peace - pokud za rok zvládneš hovorově 3 jazyky a ještě uděláš státnice, tak se ti veřejně omluvím. Když se zamyslíš, sama víš na co máš a podle mě studium architektury nenechává příliš volného času pro věnování se studiu jiným oborům, nebo se pletu??
A pokud jde o to, že si vybíjím komplexy..:-)Dík, ale tři tituly mi stačí, já už jsem si svoje vystudovala, a proto vím, o čem mluvím :-)
Pokud nevěříš, můžu ti poslat naskenované diplomy :-))Ale piece, Martino, nebaví mě komentovat, když na mě někdo bezdůvodně útočí, ačkoliv sama víš, že mám pravdu. Tak už raději budu mlčet...jo a na jaře 2013 nám přijď napsat, jak ovládáš 3 jazyky a jsi připravená na státnice, vždyt to je ke zvládnutí na úrovni běžného VŠ studenta...  (promin, nemohla jsem si tu ironii odpustit).Samozřejmě přeju mnoho sil ke všemu. El

5 Martina Martina | 26. září 2012 v 11:16 | Reagovat

El, nemůžu říct, že by mě tvůj komentář zahřál u srdce:D ale uznávám, že něco o mě už víš. Akorát ne všechno. Státnice na jaře nedělám. Stavařina je čtyřletá.
Já sem ráda, když mi tu někdo občas napíše i negativní názor, ale taky mám pocit, že to občas celkem přeháníš.
Každopádně to, že bych si zaplatila všechny 3 kurzy je momentálně dost nepravděpodobný, kvůli financím i kvůli tomu, že kurzy už začaly a přijít na španělštinu od 3. lekce když neumím ani slovo je dost absurdní. A něco, co by začínalo později a bylo taky tak levný sem nenašla.

6 El El | 26. září 2012 v 18:01 | Reagovat

Tak to pardon. Za poslední 4 měsíce jsem ti napsala asi 4 komentáře a nepovažuju je obsahem za zlý nebo nějak přehnaný, jsem upřímná. To, že ti někdo bude lichotit, že vše zvládneš, i když sama víš, co je a není reálný, ti k ničemu nepomůže. A z podtextu mých komentářů lze vyčíst, že si myslím, že máš na to, abys tak těžkou školu, jakou podle mě stavařina je, dostudovala, ale prostě si myslím, že si dáváš nesplnitelný cíle (a dáváš si jich moc najednou). Tak, to už je ode mě vážně vše :-) Pokud jednou budeš psát o svých zkušenostech ze studia v zahraničí, příp. o tom, jak skutečně vypadá práce architekta v praxi, moc ráda si to budu číst a už kritizovat nebudu :-)

7 wantbesexythin wantbesexythin | Web | 28. září 2012 v 13:55 | Reagovat

Ahoj :). Já studuju teďka od září na jazykovce pomaturitní studium angličtiny a můžu říct, že je to super. Už jen za první dva týdny školy mám hodně rozšířenou slovní zásobu. Chtěla bych příští rok zkusit udělat FCE. Co se španělštiny týče - běž ji studovat. Já ji mám moc ráda, je to krásný jazyk a není těžký na učení. Vždycky mě lákalo se španělštinu učit a povedlo se mi to, protože jsem ji měla dva semestry na výšce. Je to krásný jazyk :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.